Filmlərin nümayiş proqramı
Bakı Beynəlxalq Qısa Filmlər Festivalı 2023
Uzun hekayələr qısa filmlərdə
10 NOYABR 2023
Nizami Kino Mərkəzi Zal 2
11:00 / 60*
Soil / Director: Alex Cvetkov / Slovenia / Fiction / International Competition / 29*
Raticide / Director: Joao Niza /Portugal / Fiction / International Competition / 23*
Glimpse of Childhood / Director: Nizami Murtuzayev / United States / Fiction / International Competition / 8*
Nizami Kino Mərkəzi Zal 2
12:00 / 80*
Axtarış / Rejissor: Vüsal Əhmədzadə / Bədii / Panorama / 13*
Cənab leytinant / Rejissor: Gülüstan Əliyeva / Sənədli / Panorama 15*
Hədiyyə / Rejissor: Sevinc Mahmudova / Bədii / Panorama / 14*
Dano / Rejissor: Fərid Kərim / Bədii / Panorama / 8*
İlğım / Rejissor: Aydın Arslan / Bədii / Panorama / 30*
Filmlərin yaradıcı heyətinin iştirakı ilə müzakirə
Nizami Kino Mərkəzi Zal 2
14:30 / 49*
Qara qoç / Rejissor: Səmimi Fərhad / Bədii / Panorama / 19*
Nümayiş / Rejissor: Turan Yaqublu / Bədii / Panorama / 30*
Filmlərin yaradıcı heyətinin iştirakı ilə müzakirə
Nizami Kino Mərkəzi Zal 1
19: 00
FESTİVALIN TƏNTƏNƏLİ AÇILIŞ MƏRASİMİ
11 NOYABR 2023
Nizami Kino Mərkəzi Zal 2
11: 00 / 59*
Rites / Director: Damian Vondrasek / Czechia / Fiction / International Competition / 15*
Hell is Empty all the Devils are Here / Director: Ozgurcan Uzunyasha / Turkey / Fiction / International Competition / 19*
Martha / Director: Leo Medard / Belgium / Fiction / International Competition / 25*
Nizami Kino Mərkəzi Zal 2
12:00 / 48*
Arxa cəbhə / Rejissor: Gülay Babayeva /Bədii / Yerli müsabiqə / 24*
Hökm / Rejissor: Elmar Fərziyev / Bədii / Yerli müsabiqə / 24*
Filmlərin yaradıcı heyətinin iştirakı ilə müzakirə
Nizami Kino Mərkəzi Zal 2
14:00 / 68*
Bus Girl / Director: Jessica Yu-Li Henwick / United Kingdom / Fiction / Bafta nominees / 11*
Bazigaga / Director: Jo İngabire Moys / UK - France / Fiction / Bafta nominees / 26*
Your Mountain is Waiting / Director: Hannah Jacobs / United Kingdom / Animation / Bafta nominees / 8*
An Irish Goodbye / Director: Tom Berkeley, Ross White / United Kingdom / Fiction / Bafta nominees / 23*
“Bazigaga” filminin rejissoru ilə sual-cavab
Nizami Kino Mərkəzi Zal 2
15:45 / 96*
Məhvolma / Rejissor: İqor Smola / Bədii / Yerli müsabiqə / 23*
Qul / Rejissor: Ucal Zeynalov / Bədii / Yerli müsabiqə / 22*
Nəfəs / Rejissor: Elmar Bayramov / Bədii / Yerli müsabiqə / 30*
Salam İsa / Rejissor: Səməd Ağayev / Bədii / Yerli müsabiqə / 21*
Filmlərin yaradıcı heyətinin iştirakı ilə müzakirə
Nizami Kino Mərkəzi Zal 3
18:00 / 97*
Aqueronte / Director: Manuel Munoz Rivas / Spain / Documentary / International Competition / 25*
When a Rocket Sits on the Launch Pad / Director: Bohao Liu / China-USA / Documentary / International Competition / 12*
The Wall / Director: Evrim Inci / Turkey / Documentary / International Competition / 15*
Three Sisters / Director: Iman Behrouzi / Iran / Documentary / International Competition /12*
Galina Petrovna / Director: Nikita Lovetsky Kyrgyzstan Documentary International Competition 17*
Nocturne for a Forest / Director: Catarina Vasconcelos / Portugal / Documentary / International Competition / 16*
12 NOYABR 2023
Nizami Kino Mərkəzi Zal 2
11:00 / 58*
Je te ferai un film / Director: Amani Jaafer / Tunisia / Fiction / International Competition /14*
Your way my way / Director: Sharon Kleinberg / Mexico / Fiction / International Competition /16*
The Cleanse / Director: Dzana Pinjo / Bosnia and Herzegovina / Fiction / International Competition /15*
Applause / Director: Guilherme Daniel / Portugal / Fiction/ International Competition / 13*
Nizami Kino Mərkəzi Zal 3
11:00 / 64*
Beyond Teruel / Director: Manuel Omonte / Spain / Fiction / International Competition / 23*
Tskaltubo / Director: Toby Andris / Canada / Fiction / International Competition / 24*
Foto di Gruppo / Director: Tommaso Frangini / Italy / Fiction / International Competition / 17*
Nizami Kino Mərkəzi Zal 2
12:00 / 46*
Pianist / Rejissor: Məmmədəmin Əlizadə / Bədii / Yerli müsabiqə / 7*
Yazda payız / Rejissor: Günay Səlimsoy / Bədii / Yerli müsabiqə / 10*
Yelləncək / Rejissor: Ayşə Mirzəzadə / / Bədii / Yerli müsabiqə / 29*
Filmlərin yaradıcı heyətinin iştirakı ilə müzakirə
Nizami Kino Mərkəzi Zal 2
16:00 / 52*
Mən hələ də səninlə danışıram / Rejissor: Türkan Hüseyn / Sənədli / Yerli müsabiqə / 15*
Nigaran / Rejissor: Orxan Adıgözəlov / Sənədli / Yerli müsabiqə / 23*
Sabahın xeyir, Sübh anası / Rejissor: Kürçaylı Məmmədov / Sənədli / Yerli müsabiqə / 14*
Filmlərin yaradıcı heyəti ilə müzakirə
Nizami Kino Mərkəzi Zal 3
17:30 / 86*
Qurd / Rejissor: Bəhruz Şəmşiri / İran / Bədii / Dili bizim /14*
Mənim payım / Rejissor: Əmin Bahocb / İran / Sənədli / Dili bizim / 19*
Boğanaq / Rejissor: İbrahim Cavadxani / İran / Bədii / Dili bizim / 20*
Çərçi / Rejissor: Mehdi Behzadpur / İran / Bədii / Dili bizim / 15*
Don / Rejissor: Hamed Musəvi Hüseyni / İran / Bədii / Dili bizim / 18*
Nizami Kino Mərkəzi Zal 3
20:00 / 74*
Road to Harvard / Director: Danny Chong Ka Yung / Malaysia / Fiction / Asian Talents /14*
Inside / Director: Ajit Giri / India / Fiction / Asian Talents /30*
Bride Stone / Director: Gozal Duishenkulova / Kyrgyzstan / Fiction / Asian Talents / 15*
This is not a Place For You / Director: Jeyda Ashar / Turkey / Fiction / Asian Talents / 15*
13 NOYABR 2023
Nizami Kino Mərkəzi Zal 2
11:00 / 111*
Boiling / Director: Luka Djikanovic / Montenegro / Fiction/ International Competition / 27*
Let's talk / Director: Elad Mukades / Israel / Fiction/ International Competition / 18*
Nada De Todo Esto / Director: Patricio Martinez, Francisco Canton / Spain, Argentina, United States / Fiction/ International Competition / 18*
Far / Director: Gunnur Martinsdottir Schlüter / Iceland / Fiction/ International Competition / 6*
News from Nepal / Director: Mikhail Balabin / Russia / Fiction/ International Competition / 25*
My Girl Friend / Director: Kawthar Younis / Egypt / Fiction/ International Competition / 17*
Nizami Kino Mərkəzi Zal 3
11:00 / 10*
CINEMASPORTS/ AZERBAIJAN təqdim edir
Çətin hissə / Rejissorlar: Elçin Məmmədov, Elmar Əhmədov / 3*
Qapalı qapılar / Rejissorlar: Valentine Untrue, Nadin Spark / 2*
Gözümün işığı/ Rejissorlar: Ülkər və Leyla Bunyatzadə / 2*
Hər kəsin öz kinosu / Rejissorlar: Nikol Suleykina / 3*
Nizami Kino Mərkəzi Zal 3
13: 00 / 66*
Witchfairy / Director: Cedric Igodt, David Van de Weyer / Belgium-Bulgaria / Animation / International Competition / 15*
Lupus in Fabula / Director: Vuk Palibrk, Tanja Brzakovic / Serbia / Animation / International Competition / 8*
Hadis / Director: Nazrin Aghamaliyeva / Azerbaijan, USA, Czechia /Animation / International Competition / 9*
Missing / Director: Yan-Bo Li, Yu-Shu Lyu, Yin-Jhen Cai / Taiwan (PRC) /Animation / International Competition / 7*
Nano / Director: Jia -En Guang / Taiwan (PRC) / Animation / International Competition / 4*
Love bubbles / Director: Marsel Hobi / Switzerland / Animation / International Competition / 8*
Scale / Director: Joseph Pierce / France-UK- Czechia-Belgium / Animation / International Competition / 15*
Filmlərin yaradıcı heyəti ilə müzakirə
Nizami Kino Mərkəzi Zal 2
15:00 / 65*
Fatih the Conqueror / Director: Onur Yagiz / Turkey-France / Fiction / International Competition / 15*
Little Love / Director: Aizhan Kassymbek / Kazakhstan / Fiction / International Competition / 18*
The Devil / Director: Jan Bujnowski / Poland / Fiction / International Competition / 17*
Angry Fish / Director: Kostas Chaliasas / Greece / Fiction / International Competition / 15 *
Filmlərin yaradıcı heyəti ilə müzakirə
Nizami Kino Mərkəzi Zal 2
16:30 / 60*
Qütb ulduzu / Rejissor: Şirin Əhmədov / Bədii / Yerli müsabiqə / 30*
Pup / Rejissor: Emil Musayev / Bədii / Yerli müsabiqə / 15*
Yəhuda öpüşü / Rejissor: Elvin Əhmədoğlu / Bədii / Yerli müsabiqə / 15*
Filmlərin yaradıcı heyəti ilə müzakirə
Nizami Kino Mərkəz Zal 3
18: 00 / 45*
Maya / Rejissor: Xəyal Rza / Sənədli / Yerli müsabiqə / 30*
Torpağa bağlananlar / Rejissor: Anar Kəkəyev / Sənədli / Yerli müsabiqə / 15*
Filmlərin yaradıcı heyəti ilə müzakirə
Nizami Kino Mərkəz Zal 3
20:00 / 84*
Bakı eyvanları / Rejissor: Zaur Məhərrəmov / Sənədli / Retrospektiv / 9*
Yaşa, qızıl balıq / Rejissor: Nicat Feyzullayev / Bədii / Retrospektiv / 21*
Cazibə qüvvəsi / Rejissor: Həsən Seyidbəyli / Bədii / Retrospektiv / 26*
Münəccimin şagirdi / Rejissor: Arif Məhərrəmov / Animasiya / Retrospektiv / 10*
Vahimə / Rejissor: Rüfət Əsədov / Bədii / Retrospektiv / 18*
14 NOYABR 2023
Nizami Kino Mərkəzi Zal 3
11: 00 / 80*
Back & Forth / Director: Chun Hei Che / Hong Kong (PRC) / Fiction / Asian Talents / 14*
The Sun is Up and I Shall Live / Director: Jasmine Monaz / Singapore / Fiction / Asian Talents / 19*
Apollo / Director: Farzad Ranjbar / Iran / Fiction / Asian Talents / 16*
Split Ends / Director: Alireza Kazemipour / Iran / Fiction / Asian Talents / 14*
Happy Independence Day / Director: Camila Sagyntkan / Kazakhstan / Fiction / Asian Talents / 17*
Nizami Kino Mərkəzi Zal 2
13: 00 / 64*
Alma / Rejissor: Böyükağa Əliyev / Sosial çarx / Yerli müsabiqə / 2*
Dalan / Rejissor: Emil Məmmədov / Sosial çarx / Yerli müsabiqə / 5*
Əmanət / Rejissor: Şəhriyar Camalbəyli / Sosial çarx / Yerli müsabiqə / 3*
Gəncə - Ad günü hədiyyəsi / Rejissor: Vüsal Əhmədzadə / Sosial çarx / Yerli müsabiqə / 2*
Xocalı / Rejissor: Vüsal Həmdullayev / Sosial çarx / Yerli müsabiqə / 3*
Flying in Darkness / Director: Safar Ali Danish / Pakistan / Fiction / Asian Talents / 20*
When The Shift Ends / Director: Erinch Durlanık / Turkey / Fiction / Asian Talents / 20*
Hope / Director: Volkan Girgin / Turkey / Fiction / Asian Talents / 9*
Filmlərin yaradıcı heyətinin iştirakı ilə müzakirə
Nizami Kino Mərkəzi Zal 2
15:00 / 59*
The Bride / Director: Sonia Fathi / Iran / Fiction / Asian Talents / 12*
Together, Alone / Director: Kasım Ordek / Turkey / Fiction / Asian Talents / 20*
Həyat / Rejissor: Əli İbayev / Bədii / Cinemobil / 1*
Xalça / Rejissor: Aygün Baxşiyeva / Bədii / Cinemobil / 4*
Saatsaz / Rejissor: Hüseynağa Aslanov / Bədii / Cinemobil / 5*
Filmlərin yaradıcı heyəti ilə müzakirə
Nizami Kino Mərkəzi Mətbuat zalı
16: 00
Tanınmış qrafik dizayner Rəsul Həsən: “Kinoda süni intellekt texnologiyasının tətbiqi” / Mühazirə
Nizami Kino Mərkəzi Zal 3
17:00 / 42*
Qonaq / Rejissor: Mirhafiz Həsənov / Bədii / Yerli müsabiqə / 30*
Məni xatırla / Rejissor: Lamiyə Həsənova / Bədii / Yerli müsabiqə / 4*
Sıxıntı / Rejissor: Zeynəb Tahir / Bədii / Yerli müsabiqə / 8*
Filmlərin yaradıcı heyəti ilə müzakirə
Nizami Kino Mərkəzi Zal 2
19: 00 / 48*
Qaragh / Director: Suad Gara / Azerbaijan / Fiction / International Competition / 19*
Survivor / Director: Karim Azimi / Iran / Fiction / International Competition / 14*
İki gün / Rejissor: Teymur Qəmbərov / Bədii / Yerli müsabiqə / 15*
Filmlərin yaradıcı heyəti ilə müzakirə
15 NOYABR
Nizami Kino Mərkəzi Zal 3
11: 00 / 113*
Bad Boy Buck / Director: James Fitzgerald / Ireland / Fiction / International Competition / 22*
Aykuo / Director: Ayaal Adamov / Russia / Fiction / International Competition / 20*
Banquet / Director: Irina Gmir / Belarus / Fiction / International Competition / 22*
The Wedding Song / Director: Adilet Omorov / Kyrgyzstan / Fiction / Asian Talents /12*
Transit / Director: Baqer-Al-Rubaie / Iraq / Fiction / Asian Talents /16*
Catch / Director: Shingyu Kang / Korea / Fiction / Asian Talents / 7*
The Real Truth about the Fight / Director: Andrea Slavicek / Croatia-Spain / Fiction /International Competition / 14*
Nizami Kino Mərkəzi Zal 2
14: 00 / 70*
Halva / Rejissor: Leyla Əşrafi / Sənədli / Panorama / 11*
Kuklalar / Rejissor: Sevinc Quliyeva / Animasiya / Panorama / 6*
Problem yoxdur / Rejissor: Elçin Ağazadə / Sənədli / Panorama / 28*
Timid və ağacdələn / Rejissor: Toğrul Məstəliyev / Animasiya / Panorama / 3*
36 kadr / Rejissor: Cavid Həşimov / Sənədli / Panorama / 22*
Filmlərin yaradıcı heyəti ilə müzakirə
Nizami Kino Mərkəzi Zal 1
19:00
FESTİVALIN BAĞLANIŞ -MÜKAFATLANDIRMA MƏRASİMİ